Zielone miasta

Projekty zieleni dla mieszkańców miast.​

climatelifting projekty mossmoss katarzyna biała

Zrównoważony rozwój miast.​

Promujemy działania mające na celu łagodzenie skutków zmian klimatycznych w miastach. Walczymy z betonozą w miastach. Staramy się angażować mieszkańców, firmy oraz samorządy w tworzenie bardziej świadomego otoczenia, które uwzględnia szerszą perspektywę nowoczesnego projektowania urbanistycznego i podkreśla potrzebę terenów zielonych.

Jak działamy?

1

Inicjatywa

Jeśli chcesz zazielenić swoją okolicę i nie masz pomysłu jak to zrobić, skontaktuj się z nami. Współpracujemy z mieszkańcami, którzy chcą odbetonować przestrzeń w której żyją.  Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie działać na rzecz klimatu

2

Miejsce

Znajdź miejsce, które wymaga zielonej metamorfozy. Może to być zabetonowany fragment miasta lub Twoje najbliższe otoczenie.

3

Projekt

Przygotujemy dla Ciebie wizualizację, która będzie punktem wyjścia do dalszych działań. Profesjonalna wizualizacja to znaczący czynnik, który ułatwi ubieganie się o środki z budżetu obywatelskiego. Pamiętaj, że oddolna inicjatywa lokalnej społeczności może przerodzić się w realny projekt.

Zmień swoją przestrzeń​

betonoza wrocław zielen w miescie climatelifting

Kryzys klimatyczny i betonoza w miastach

Realizujemy tzw. projekty społeczne. To darmowe wizualizacje, w których pokazujemy, jak może wyglądać miasto bez betonu. Stowarzyszenie jest otwarte dla mieszkańców, firm i instytucji społecznych, które chcą zmieniać konkretne części miasta. Przygotowujemy bezpłatne projekty zielonej oraz błękitno-zielonej infrastruktury.

Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Koncentrujemy się na pracy zarówno ze społecznościami lokalnymi, firmami, jak i osobami prywatnymi oraz władzami lokalnymi. Staramy się
dotrzeć do jak największej liczby osób za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych, aby promować ideę zielonych miast.

Projektujemy i aranżujemy zapomniane przestrzenie miejskie oraz promujemy idee zielonych miast. Przygotowujemy wizualizacje i projekty, które realnie mogą wpłynąć na nasze lokalne otoczenie. Dzielimy się naszą wiedzą w zakresie zielonego projektowania, aby zaangażować zarówno obywateli, jak i władze.

betonoza wrocław zielen w miescie climatelifting

Dzięki naszym działaniom we Wrocławiu betonowe miejsca zyskały zieleń. Mamy realny wpływ na transformację miast w kierunku neutralności klimatycznej. Angażujemy mieszkańców, prywatnych inwestorów i inne stowarzyszenia do tworzenia bardziej przyjaznych i zielonych terenów, które zapobiegną narastającemu kryzysowi klimatycznemu.

zodiak_climatelifting_mossmoss
Kazimierza_Wielkiego_climatelifting_mossmoss