Zielone miasta

Projekty zieleni dla mieszkańców miast

climatelifting projekty mossmoss katarzyna biała

Nasza praca została doceniona za innowacyjne podejście, zaangażowanie społeczne i pozytywny wpływ na lokalne środowisko. Nasze projekty i inicjatywy przyciągają uwagę
i zainteresowanie społeczności.

Zrównoważony rozwój miast

Promujemy działania mające na celu łagodzenie skutków zmian klimatycznych w miastach. Walczymy z betonozą w miastach. Staramy się angażować mieszkańców, firmy oraz samorządy w tworzenie bardziej świadomego otoczenia, które uwzględnia szerszą perspektywę nowoczesnego projektowania urbanistycznego i podkreśla potrzebę terenów zielonych.

Jak działamy?

1

Inicjatywa

Jeśli chcesz zazielenić swoją okolicę i nie masz pomysłu jak to zrobić, skontaktuj się z nami. Współpracujemy z mieszkańcami, którzy chcą odbetonować przestrzeń w której żyją.  Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie działać na rzecz klimatu

2

Miejsce

Znajdź miejsce, które wymaga zielonej metamorfozy. Może to być zabetonowany fragment miasta lub Twoje najbliższe otoczenie.

3

Projekt

Przygotujemy dla Ciebie wizualizację, która będzie punktem wyjścia do dalszych działań. Profesjonalna wizualizacja to znaczący czynnik, który ułatwi ubieganie się o środki z budżetu obywatelskiego. Pamiętaj, że oddolna inicjatywa lokalnej społeczności może przerodzić się w realny projekt.

Zmień swoją przestrzeń​

betonoza wrocław zielen w miescie climatelifting

Kryzys klimatyczny i betonoza w miastach

Realizujemy tzw. projekty społeczne. To darmowe wizualizacje, w których pokazujemy, jak może wyglądać miasto bez betonu. Stowarzyszenie jest otwarte dla mieszkańców, firm i instytucji społecznych, które chcą zmieniać konkretne części miasta. Przygotowujemy bezpłatne projekty zielonej oraz błękitno-zielonej infrastruktury.

Dążymy do tego, aby każdy mieszkaniec miał dostęp
do przyjaznych i zielonych przestrzeni.

Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nasza praca koncentruje się na współpracy z lokalnymi społecznościami, firmami, osobami prywatnymi oraz władzami. Za pośrednictwem naszych kampanii społecznych staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób, aby promować ideę zielonych miast.

Tworzymy wizualizacje i opracowujemy projekty, które inspirują do działania i zmiany. Dzielimy się naszą wiedzą na temat zielonego projektowania, aby zaangażować zarówno obywateli, jak i władze w tworzenie bardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska miast. Wspieramy lokalne społeczności, inspirujemy do działania i angażujemy w proces podejmowania decyzji dotyczących rozwoju zieleni w przestrzeniach miejskich.

betonoza wrocław zielen w miescie climatelifting

Dzięki naszym działaniom, betonowe miejsca odzyskały zieleń. Stawiamy na zrównoważone rozwiązania, wprowadzamy rośliny filtrujące powietrze, systemy retencji deszczowej i ekosystemy wspierających różnorodność biologiczną.

zodiak_climatelifting_mossmoss
Kazimierza_Wielkiego_climatelifting_mossmoss