Czy najbardziej znane atrakcje turystyczne na świecie mogą być przyjazne dla środowiska i ludzi?

Zielony Luwr

Chcielibyśmy zaproponować kilka projektów mających na celu uczynienie najbardziej turystycznych miejsc na świecie bardziej przyjaznymi dla ludzi i środowiska.

green_louvre_climatelifting

Czy najbardziej znane atrakcje turystyczne na świecie mogą być przyjazne dla środowiska i ludzi?

Nasze wizualizacje nie są gotowymi projektami, a punktem wyjścia do dyskusji na temat zmian klimatu. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, konieczne jest podjęcie działań na wszystkich poziomach, od biznesu i inwestycji po władze miejskie i krajowe. Te wizualizacje mają na celu rozpoczęcie rozmowy i wywarcie wpływu na tych, którym zależy na planecie. Chcemy, aby miasta były zielone i przyjemne do życia.

Nasz projekt rozpoczyna się od Luwru

Louvre green_louvre_climatelifting

Plac przed Luwrem to miejsce, gdzie spotykają się kultury, historie i ludzie. Niestety w ostatnim czasie stał się również symbolem jednego z najpoważniejszych problemów naszej planety – szybko postępujących zmian klimatu. Coraz częściej doświadczamy tam ekstremalnych temperatur, które utrudniają funkcjonowanie. Brakuje cienia, który chroniłby przed słońcem i zieleni, która w naturalny sposób reguluje temperaturę i poprawia jakość powietrza. Jako projektanci chcemy zwrócić uwagę na te problemy i zachęcić do debaty.

luwr

W naszym projekcie zieleni dla Luwru proponujemy stworzenie bioróżnorodnego ogrodu, który stałby się wyrazistym symbolem troski o naszą planetę. Ogród ten byłby przestrzenią spotkania natury i sztuki, stając się inspirującym miejscem spotkań wszystkich ludzi z całego świata. Byłby żywą pamiątką dla nas wszystkich, zachęcającą do dbania o naszą planetę. 

luwr luwr

Zobacz na facebooku:

Wizualizacje:
mossmoss.pl

Zdjęcia użyte do wizualizacji pochodzą ze stron:
bookishwayfarer.com
chaletcouleursdefrance.com